Prvú časť nášho tréningového pobytu sme odštartovali v Gifu – v rodisku 4-násobnej majsterky sveta a neprekonanej držiteľky Guinnessového rekorku Atskuko Wakai.

Do našej vysnívanej krajiny nás donieslo najväčšie lietadlo na svete AirBus 380 a my sme s radosťou pokračovali v tomto štýle 🙂 úžasné mesto, úžasní ľudia!!! V Gifu sa nám dostalo neskutočnej starostlivosti: boli sme prijatí samotným primátorom mesta, welcome party otváral viceprimátor, mali sme 24 hodinovú starostlivosť a vlastného tlmočníka, vďaka lanovke sme mali mesto ako na dlani 🙂

Zažili sme lov rýb kormoránmi, regenerovali sme v tradičných onsenoch, obedovali sme so študentami v Junior High School, zúčastnili sme prefektúrnej súťaže…ale to najlepšie nás len čakalo!!!

Mali sme tú česť a šťastie trénovať pod vedení samotnej Wakai a spolu s japonským národným tímom. Cvičiť s Issei Shimbabom, mať zimomriavky a pocit, že sa už v živote nechcete osprchovať, lebo sa Vás dotkli LEGENDY…. takéto bolo GIFU… nezabudnuteľné… nie je slovo, nie sú vety… sú len momenty a zážitky… WAW

ARIGAToooooooo!!!!

Obrovská vďaka všetkým, bez ktorých by tento trip roka nebol možný!!! ďakujem Dominike Bogárovej za úžasné a komplexné video, ktoré hovorí za všetko!!!