Máme VICEMAJSTERKU EURÓPY ??


Hana @h_anc_a spolu s národným tímov vybojovali historicky prvé striebro pre Slovensko v kategórii kumite tímov žien na seniorskom šampionáte v tureckom Gaziantepe ??

KUMITE tím žien v zložení: Suchánková, Kopúňová, Kuklová a Kováčiková sa doslova postaral o senzáciu, keď postupne v 4. kolách nenašli súperky, ktoré by ich zastavili!!
  • 1 kolo: SVK – MKD ✅ ??
  • 2. kolo: SVK – BIH ✅ ??
  • 3. kolo: SVK – FRA ✅ ??
  • 4. kolo: SVK – AUT ✅ ??

Vo finále – 5. kolo sa v sobotu 28.5.2022 stretli s tímom CHORVÁTSKA ?? kde po vyrovnanom výkone nakoniec športové šťastie stálo na strane súperiek…

V prvom zápase sa naša Hana ničoho nezľakla a pokračoval vo výborných výkonoch a 17 sekúnd pred koncom vyhrávala 3:2, žiaľ súperke sa pár sekúnd na to podarilo bodovať iponom za 3 body (ura mawashi geri džodan) a tak Hana po vělkom boji podľahla 3:5.

V druhom zápase potvrdila Ingrid Scuhánková absolútne fákmoznu formu a súperku porazila 2:0. a tak došlo k rozhodujúcemu zápasu

A tak do rozhodujúceho zápasu nastúpila Miroslava Kopúňová. Prvé bodovanie neprinieslo v senšu, nakoľko bolo po jednom bode za yuko pridelené obom pretekárkam. Následne sa podairilo bodovať súperke a našej pretekárke nepomohlo ani video review, tentokrát jej bol nebol udelený, súperka išla do vedenia 2:1 a získala senšu. To sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce, zápas skončil 3:3, zvíťazila však súperka práve vďaka senšu. Celý zápas tak skončil veľmi tesným víťazstvom Chorvátska.

Je to však úžasný historický výsledok a my zaň ĎAKUJEME!!!