Poreč 2022 WKF U12 and U21 Cup + Youth League

Branislav BÁBEL & Juraj GENDEŠ – reprezentanti SR v kategórii 10-11 roční Zlato @branislav.babel a bronz @jurino_11 zo svetového pohára mládeže! Úžasné výkony našich TOP ŠŠK karatistov ??, ktorí potvrdili formu z nedávnych MSR a bodovali aj na medzinárodnej úrovni ??. Juraj tentokrát narazil na ťažšiu „červenú“ skupinu, kde v extrémne tesnom skupine s jeho kata Unshu obsadil tretie miesto. Branislav predviedol v prvom kole Papuren a pomerne jasne vyhral svoju „modrú“ skupinu, postúpil tak priamo do finále. V zápase o tretie miesto Juraj už neponechal nič na náhodu, taktiež zaradil Papuren. Vo finále potom Branislav vystupňoval výkon na ešte vyšsiu úroveň, vytiahol svoju obľúbenú vysokú kata Kosokun Dai a jasne porazil víťaza Jurajovej ¨červenej¨ skupiny, ktorý zvolil najvyššiu goju-ryu kata Suparinpei, výsledok bodov bol 22,62 vs. 21.4 v prospech nášho pretekára.

V rovnaký deň nastúpili aj naši starší pretekári v kategórii U21. Najprv nastúpila v kata Tereza Takáčová a v 1.kolo predčila najvyšsie očakávania, predviedla na skvelej úrovni kata Papuren a známkou 25,12 postúpila z druhého miesta. Žiaľ v druhom kole, kde sa už rozhodovalo o súbojoch o medaily v opäť viac ako solídne zacvičenej Anan dai stratila mierne stabilitu, čo ju odsunulo na štvrté a teda nepostupové miesto. Tesne sa tak nedostala do boju o medaily a skončila na aj tak fantastickom siedmom mieste. Roman Hrčka štartoval v prvom kole vo svojej skupine na nepopulárnom prvom mieste, podobne ako večný smoliar Rišo Šlehoffer. Trojlístok dopĺňal Matej Rebro v ďaľšej zo 4 skupín prvého kola. Ďalej sa podarilo postúpiť len Romanovi, aj to pomerne tesne, prvé miesto v skupine si zobralo svoju daň. Neskôr rozbehol svoju klasickú mašinériu a hladko prešiel cez druhé kolo, v treťom kole skončil v skupine druhý, keď nestačil iba na domáceho pretekára. Kvalifikoval sa tak do zápasu o bronz, kde jasne zvíťazil. Roman sa už pripravuje na majstrovstvá sveta a preto ho cez prázdniny čaká poriadna kodničná príprava.

V kumite U21 sa žiaľ nedarilo ani Samovi Masarykovi, ani Malikovvi Bagaevovi a nepodarilo sa im umiestniť.

V Youth league (U14, U16, U18) v kata sa našim pretekárom darilo primerane, väčšina z nich boli skôr nováčikovia v kategórii.
  • 13. miesto – GENDES DAVID – U14 Kata Male – David išiel výborne, druhé kolo vyhral, tretie výrazne poznamenala nefungujúca technika skórovania rozhodcov.
  • 17. miesto – GYULAFFY PETER – Cadet Kata Male – najtesnejšie ušiel postup z 2.kola, ale solídny výkon len tak ďalej
  • 21. miesto – OKOLICANYOVA REBEKA – U14 Kata Female – Dievčat bolo menej, v prvom kole jej tesne ušiel postup, v Kata Papuren bola zbytočne nervózna, čo nie je nič neobvykle, kědže mala 12 rokov len pár týždňov pred súťažou a bola to jej prvá skúsenosť na veľkom tatmi
  • 33. miesto – BAYER MATUS – Cadet Kata Male – tesne nepostúpil v tomto prípade z 1. kola, ale veľmi dobré zlepšenie, treba pokračovať
  • 37. miesto – BABELOVA DANIELA – U14 Kata Female – jedno z najväčších prekvapení, cvičí karate necelý rok od septembra, napriek tomu predviedla na svoje pomery parádny výkon a nebyť viditeľnej straty stability, mohlo to byť ešte lepšie. Každopádne, zdolať dve súperky v skupine je výborný úspech a pri dodržaní tréningového nasadenia, možný prísľub do budúcich rokov.